Instalacja magazynu energii 18,4kWh, 48V 100Ah

Projekt wykonano na bazie modułów A48100 firmy Dyness. Inwerter firmy Deye steruje całym systemem.

Parametry kompletu zainstalowanych modułów magazynu energii: 18,4 kWh, 48V, 100Ah. Moduły baterii DYNESS A48100 są szeroko stosowane w sektorze magazynowania energii. Mają konstrukcję modułową i mogą być stosowane do zastosowań mieszkaniowych. Niezawodna technologia LiFePO4 zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i dłuższą żywotność.

Magazyn energii Dyness A48100.

Moduł A48100 o mocy 4,8 kWh obsługuje zarówno instalacje montowane na podłodze, jak i na ścianie. Został zaprojektowany z funkcją OTA do zdalnej aktualizacji oprogramowania i monitorowania. Można połączyć równolegle do 30 modułów, co pozwala zaspokoić potrzeby większej liczby odbiorników prądu i umożliwia elastyczną rozbudowę.

Napięcie robocze wynosi 42V~54V, a maksymalny prąd rozładowania 75A. Głębokość rozładowania sięga 85%. Długa żywotność baterii to na ponad 6000 cykli ładowania. Kompaktowa konstrukcja pozwala na stosowanie zarówno w konfiguracjach off-grid, jak i hybrydowych.

Batterie Lithium 48kWh A48100 Dyness

Instalacja hybrydowa magazynu energii.

W porównaniu do układu off-grid, w instalacji hybrydowej PV podłączonej do sieci elektroenergetycznej wymagana pojemność dołączonego magazynu energii może być znacząco niższa, co ma istotne znaczenie dla ekonomiki takiego przedsięwzięcia. Zadaniem magazynu w układzie hybrydowym będzie gromadzenie energii w okresie jej nadprodukcji, abyśmy mogli wykorzystać ją po zachodzie słońca lub kiedy produkcja energii przez instalacje PV będzie niska.

Doskonałym wyborem typu magazynu energii jest układ hybrydowy. Instalacja hybrydowa wyposażona w funkcjonalność zasilania awaryjnego pozwala korzystać z zasobów sieci dystrybucyjnej, dając jednocześnie niezależność.
Wiesław Żytowiecki, Czaczki Małe

Urządzenia od Dyness Digital Energy Technology z odpowiednim inwerterem mogą obsługiwać jednocześnie trzy źródła zasilania, przyłącze sieci OZE, fotowoltaika i np. agregat prądotwórczy. Zaawansowany inwerter oferuje wiele zaawansowanych funkcji pozwalających sterować i monitorować działanie systemu, a także jego całkowicie pracę wyspową. Agregatem prądotwórczym potrafi również automatycznie sterować o ile posiada on wbudowany rozrusznik. Nasza hybrydowa instalacja magazynowania energii w pełni współpracuje z zakładem energetycznym. Potrafi zarówno odbierać energię elektryczną w przypadku rozładowania akumulatorów i przesyłać ją bezpośrednio do domu a także wysyłać nadwyżki w przypadku w pełni naładowanych baterii. Zawsze jednak stara się zasilać odbiorniki z akumulatorów, jeżeli tylko brakuje energii słonecznej.