Instalacja magazynu energii do paneli PV

Zamiast oddawać nadwyżki energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną, zatrzymaj je w magazynie. Zgromadzoną energię wykorzystasz w nocy, podczas awarii sieci lub gdy produkcja będzie niewystarczająca do Twoich potrzeb. Nadwyżka energii będzie gromadzona, a następnie użyjesz jej w godzinach popołudniowych i nocnych. Magazyn energii może być równocześnie doładowany z sieci o określonej porze, możesz w miesiącach zimowych ładować magazyn w godzinach poza szczytem, kiedy energia jest tańsza. Magazyn energii to wysokiej jakości akumulator w technologii LiFePO4. Magazyn energii pozwala przechować energię elektryczną z fotowoltaiki, wiatraka, czy małej elektrowni wodnej. Magazyny energii mogą być wykonywane w różnych technologiach. W najnowszej technologii LiFePO4 akumulatory zbudowane są wraz z systemem kontroli BMS. Dobrej jakości magazyn energii zapewnia nawet 15-20 lat bezpiecznej pracy z fotowoltaiką.

Projekt magazynu energii Dyness

Projekt został zrealizowany w oparciu o moduły firmy DYNESS. Zaktualizowana seria Tower jest dostosowana do większych mocy w zastosowaniach mieszkaniowych. Konstrukcja  ma pięć możliwości wyboru energii bloku 7,1 – 21,31 kWh z możliwością połączenia równoległego. Najważniejsze cechy to: zaawansowana technologia LiFePO4, bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania, wysoki poziom wodoodporności IP54, dobre chłodzenie, ponad 6000 cykli ładowania, można połączyć równolegle 4 wieże. Bloki akumulatorów można rozładowywać do 80% ich pojemności. Może być stosowany zarówno w konfiguracjach off-grid, jak i hybrydowych.

Dyness Tower 5
Moduły Denss Tower
Dyness 2
Instalacja Dyness Tower 21,32kWh, 288V, 37Ah

Magazyn energii słonecznej, akumulator i nie tylko...

Inteligentny system magazynowania energii elektrycznej to coś więcej niż bateria. To rozwiązanie umożliwiające ładowanie i rozładowanie magazynu w trybach dostosowanych do potrzeb użytkowników. Procesy te kontroluje system mikroprocesorowy a inwerter zamienia napięcie magazynu na standard ~230V AC. Jest to w pełni ekologiczna instalacja, ponieważ nie jest inwazyjna dla środowiska. Uzupełniając instalację fotowoltaiczną o magazyn energii,  maksymalnie wykorzystuje się wyprodukowaną energię elektryczną.

Panele słoneczne i magazyn energii uniezależniają nas od dostawców i ciągle rosnących cen energii. Oprócz niezależności energetycznej instalacja gwarantuje nam duże oszczędności po okresie amortyzacji.
Wojciech Samołyk

Instalacja paneli słonecznych z magazynem energii i przejście na bardziej ekologiczne źródło energii, nie ma jednego podejścia pasującego do wszystkich. Istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby określić, czy Twój dom lub firma jest dobrym kandydatem na instalację fotowoltaiczną z magazynem energii. W kontekście funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej kompromisem jest decyzja o wyborze układu hybrydowego, łączącego w sobie zalety układów on- i off- gridowych. W tym projekcie zainstalowaliśmy falownik hybrydowy współpracujący z magazynem energii i układem zasilania rezerwowego, a cały system podłączony jest do sieci dystrybucyjnej. Instalacja hybrydowa wyposażona w funkcjonalność zasilania awaryjnego pozwala korzystać z zasobów sieci dystrybucyjnej, dając jednocześnie niezależność wtedy, kiedy pojawia się taka potrzeba. Magazynowanie energii pozwala na zmniejszenie szczytowego zapotrzebowania i mniejszy import energii z sieci, a w przypadku przerw w dostawie energii możemy skorzystać z instalacji PV i magazynu energii jako źródła zasilania naszego domu.