Magazyn energii Dyness w zastosowaniu zasilania domu jednorodzinnego.

Dyness, jako jeden z głównych graczy na europejskim rynku magazynowania energii, angażuje się w dostarczanie rozwiązań w zakresie magazynowania energii spełniających wymagania  lokalnych rynków, dzięki ciągłym innowacjom i wysokiej jakości urządzeniom.
Firma Dyness wprowadziła na rynek gamę produktów do magazynowania energii niskiego napięcia, w tym jeden produkt akumulatorowy DL5.0C, wyróżniający się bezpieczeństwem, trwałością i szeroką kompatybilnością z wiodącymi falownikami, takich firm jak Solis, SMA, SolaX Power itp. DL5.0C to akumulator o pojemności 5,12 kWh, który doskonale zaspokaja potrzeby typowego gospodarstwa domowego. Czteroosobowa rodzina zużywa około 10 kWh energii elektrycznej dziennie, co oznacza, że 2 DL5.0C pokryją jej dzienne zużycie energii. Stosunek ładowania/rozładowania 1C i głębokość rozładowania 95% tego systemu zapewniają wysoką wydajność systemu i wykorzystanie jego pojemności.
DL5.0C ma lekką konstrukcję i obsługuje montaż na ścianie, montaż na podłodze oraz instalację piętrową, zajmując mniej miejsca. Ponadto obsługuje także monitorowanie stanu baterii w czasie rzeczywistym i zdalną aktualizację programu, co ułatwia konserwację. Nasz zespół pomocy technicznej zapewnia użytkownikom stałą i terminową obsługę serwisową.

DynessBatteryLithiumIonDL5.0C Front 800x800
DL50C 1

Korzystając z tego systemu magazynowania energii, gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa mogą zmniejszyć swoją zależność od sieci, zmniejszyć rachunki za energię elektryczną i uzyskać większą niezależność w dostawach energii. Rozwiązania Dyness mogą również zapewnić mało miejsca na instalację i niskie koszty konserwacji.

Nadaje się zarówno do konfiguracji off-grid, jak i hybrydowych. DL5.0C można łatwo dostosować do konkretnych potrzeb energetycznych.
Szacunkowa liczba cykli wynosząca 6 000 cykli sprawia, że DL5.0C zapewnia lata niezawodnej pracy. Szeroka kompatybilność komunikacyjna obsługuje CAN/RS485/RS232 w celu wydajnej wymiany danych w systemie energetycznym różnych producentów inwerterów. Dyness DL5.0C został zaprojektowany tak, aby rosnąć wraz z potrzebami. Akumulator ten można łączyć równolegle do 50 sztuk, tworząc duży zestaw akumulatorów.

PowerDepot 4.8kWh 48V100Ah Deye Inverter 2 1

W Polsce rośnie popularność domowych magazynów energii. Bardzo przyczynił się do tego program Mój Prąd, w ramach którego, w edycji Mój Prąd 5.0 złożono 10 054 wnioski o dotację do magazynów energii. Magazyny energii są montowane, aby obniżyć rachunki za prąd, oraz czasami dodatkowo jako zasilanie awaryjne. Nasza propozycja DL5.0C doskonale nadaje się do tych celów. Opłacalność magazynu energii jest tym większa im niższe są ceny sprzedaży energii w systemie net-billing. Obecnie ceny sprzedaży energii w systemie net-biling mają tendencję do zmniejszania się, a wkrótce ma nastąpić zmiana rozliczania sprzedaży energii z miesięcznej na godzinową.
Generalnie, dobór optymalnej wielkości magazynu energii nie jest prosty. Wynika to z faktu, iż, aby zrobić to precyzyjnie, należy uwzględnić sporo czynników. Producenci najczęściej udzielają 10-letniej gwarancji, aczkolwiek ośrodek badawczy Fraunhofera zakłada, iż baterie będą pracować nawet 15 lat. Wiele zależy jednak od intensywności ich eksploatacji. Celem instalacji magazynu energii powinna być autokonsumpcja, czyli zużycie własne. Oddawanie energii elektrycznej do sieci jest mało opłacalne, ponieważ ceny sprzedaży prądu z fotowoltaiki są na ogół dość niskie. Jedynym celowym rozwiązaniem w tej sytuacji, wydaje się być prawidłowe zaprojektowanie i zainstalowanie magazynu energii, nawet w wypadku braku fotowoltaiki a jedynie w oparciu o taryfę G12r, gdzie koszt 1kWh od 1 lipca 2024 roku ustalono na 0,56 zł w nocy i 1,23 zł w dzień.