Sterowanie mocą magazynów energii

Sterowanie mocą akumulatorów litowych do magazynowania energii odnosi się do kontrolowania procesu ładowania i rozładowywania akumulatora oraz dostosowywania mocy wyjściowej akumulatora w celu zapewnienia zarządzania energią w systemie magazynowania energii. Jest to jedna z kluczowych technologii zapewniających stabilną pracę systemów magazynowania energii i poprawiających efektywność zużycia energii.

W przypadku użytkowników domowych sterowanie mocą akumulatorów litowych odbywa się poprzez system zarządzania akumulatorami (BMS). BMS może monitorować napięcie, prąd, temperaturę i inne parametry akumulatora oraz kontrolować moc rozładowania i ładowania akumulatora zgodnie z potrzebami systemu.

Część napięciową i prądową można dobrać w oparciu o potrzeby użytkownika oraz obciążenie sieci energetycznej w całym systemie magazynowania energii, wytwarzaniu energii fotowoltaicznej i innych czynnikach. Kontrolując prąd i napięcie ładowania i rozładowania akumulatora, stan ładowania i rozładowania akumulatora magazynującego energię jest dynamicznie dostosowywany, aby osiągnąć cel polegający na regulacji mocy wyjściowej akumulatora magazynującego energię.

Po drugie, wpływ temperatury. Ponieważ akumulatory litowe wytwarzają ciepło podczas pracy, nadmierna temperatura będzie miała wpływ na wydajność akumulatora, zmniejszając w ten sposób moc akumulatora magazynującego energię. Dlatego konieczne jest monitorowanie temperatury akumulatora w czasie rzeczywistym i dostosowywanie układu chłodzenia poprzez układ sterowania lub zmniejszanie mocy ładowania i rozładowywania akumulatora, aby utrzymać temperaturę akumulatora w bezpiecznym zakresie.

Wreszcie, sterowanie mocą akumulatora magazynującego energię również musi być kontrolowane przez falownik. W przypadku urządzeń w każdym łączu całego magazynu energii zapewnia się terminową i skuteczną komunikację między urządzeniami oraz uzyskiwanie prawidłowych poleceń. Po przesłaniu prawidłowych instrukcji do BMS akumulatora, BMS musi przeprowadzić kontrolę bilansu mocy na każdym akumulatorze, aby zapewnić równowagę mocy ładowania i rozładowania pomiędzy każdym akumulatorem, poprawiając w ten sposób wydajność i niezawodność całego systemu magazynowania energii.

 

1703726035765

Krótko mówiąc, sterowanie mocą domowych akumulatorów litowych do magazynowania energii odbywa się za pośrednictwem BMS. Może dynamicznie dostosowywać moc wyjściową akumulatora w oparciu o potrzeby systemu i warunki środowiskowe, aby zapewnić bezpieczne i wydajne magazynowanie i wykorzystanie energii.